Vážené kolegyně, kolegové a přátelé,

 

je mou milou povinností Vás pozvat na 13. ročník konference masného průmyslu MEATING 2023, která se bude konat 24.10.2023 (úterý) v Orea Congress Hotel Brno.

Vážení členové,

přikládáme odpověď UOHS na žádost ČSZM k novele zákona o významné tržní síle (ZVTS) a její aplikace v praxi.

 

Vážení členové,

dovolte mi, abych reagoval na uveřejněné záběry jateckého provozu v Českém Dvoře, které zachycují naprosto nepřípustné a neetické jednání pracovníků jatek při manipulaci s hospodářskými zvířaty před porážkou.

 

Tisková zpráva

Český svátek masa připomněl jeho nezastupitelnou roli v jídelníčku

Praha (22. května) - Maso jako nedílná součást zdravého životního stylu a české kuchyně. Klíčovou roli masa v západní kultuře a důležitost živočišných produktů v životě člověka i letos připomněla akce s názvem Masobraní.

Tisková zpráva

Startuje Masobraní. Český svátek masa připomene jeho nezastupitelnou roli v jídelníčku

Praha (19. května) - Maso jako nedílná součást zdravého životního stylu a české kuchyně. Klíčovou roli masa v západní kultuře a důležitost živočišných produktů v životě člověka i letos připomene již 6. ročník akce s názvem Masobraní.

Rozpalte grily a zapojte se do foto soutěže o zajímavý anebo kreativní pokrm z masa či masného výrobku a vyhrajte 60 kilo masa na rok.

Co můžu vyhrát?

V každé ze dvou kategorií můžete vyhrát první cenu MASO NA ROK s 60 kg masa a uzenin, druhou cenu MASO NA ČTVRT ROKU s 15 kg masa a uzenin nebo 5 kilo MASA NA MĚSÍC. Vyhrát můžete mix několika kilogramů kvalitní hovězí svíčkové, vysokého roštěnce, flank a flap steaků, telecí pečeně, vepřové krkovice, bůčku a uzenin od lokálních řezníků.

Český svaz zpracovatelů masa připravuje MEATING 2023

XIII. ročník tradiční konference zpracovatelů masa

 

Tato konference navazuje na úspěšné předchozí ročníky, kdy svými prezentacemi a odbornými přednáškami účastníky zaujali specialisté na obchod s potravinami, potravinářský marketing, technologie a legislativu.

Vážené kolegové,

Český svaz zpracovatelů masa pořádá již 16. ročník soutěže Řeznicko-uzenářská prodejna roku 2023. Záměrem soutěže je propagace prodeje kvalitních českých masných výrobků, výsekového masa a s tím spojený vysoký standard služeb konečnému spotřebiteli.

Soutěž se uskuteční ve dvou kolech, krajské kolo v termínu od 29.5. do 22.7.2023 a následně proběhne celostátní kolo od 23.7. do 15.9.2023.

 

Přihlášení prodejen do soutěže je zpoplatněno částkou 1.500,- Kč / prodejna a není podmíněno členstvím v ČSZM.

Prodejna s nejvyšším bodovým hodnocením získá čestný titul Řeznicko-uzenářská prodejna roku 2023. Tato prodejna navíc obdrží hodnotnou cenu od partnera soutěže, Řeznické potřeby, s.r.o.

Vážení členové,

dovolte, abychom Vás informovali, o odkladu datování Stanoviska MZe (SZPI a SVS) k přístupu označování místa původu potravin.Žádost o odklad podala PK ČR.

Ředitel Českého svazu zpracovatelů masa Radek Slanec vystoupil v pondělí 27. února 2023 v přímém vstupu od 10:32 hodin ve vysílání ČT24.

Vážení,

dlouhodobou snahou Českého svazu zpracovatelů masa je propagace oboru zpracování masa. V této souvislosti Vás zvu k účasti a k Vašemu aktivnímu zapojení do letošního ročníku svazové akce MASOBRANÍ, který se uskuteční ve dnech 19.-21.5.2023.