​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126Legislativní požadavky na obalové materiály a předměty určené pro styk s potravinami a pokrmy

Datum: 18.03.2008
Místo: Úřad Městské části Praha 8, U Meteoru 6/147, Praha 8
Cena: 950 Kč (včetně DPH, zahrnuje písemné materiály a občerstvení)

 

Seminář je určen pro zpracovatele potravinářských surovin, výrobce potravin, výrobce potravinářských obalů a strojního potravinářského zařízení, prodejce, obchodní řetězce, dozorové orgány i laboratoře, zabývající se zkoušením obalových materiálů a výrobků pro styk s potravinami.


Seminář je zaměřen na současnou platnou legislativu Evropských společenství, která je přímo závazná i pro podnikatele v ČR, evropskou platnou legislativu (směrnice) transponovanou do legislativy ČR a české národní požadavky v oblasti bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti materiálů a předmětů určených pro styk s potravinami.


Účastníci semináře budou seznámeni rovněž s novinkami v balení potravin, zejména s principy a typy aktivních a inteligentních obalových materiálů, včetně připravené legislativy ES a úlohou Evropského úřadu pro potraviny při jejich posuzování. Budou též podány informace o využití recyklovaných plastů pro balení potravin.


Na semináři budou rovněž prezentovány zkušenosti s fungováním systému rychlého varování při výskytu nebezpečných výrobků na trhu, postupy při jejich šetření, včetně zkušeností s realizací úřední kontroly v oblasti výrobků určených pro styk s potravinami.

 

Organizační garant: Institut profesní přípravy
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 227 010 513