​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126

Metrologie v potravinářství a ve stravovacích službách

Datum: 30.09.2008 - 01.10.2008
Místo: Hotel Panorama Blansko, Těchov 168
Cena: 4000 Kč

 

České kalibrační sdružení si dovoluje Vás oslovit s nabídkou účasti na v pořadí již 4. seminář zaměřený na metrologii v potravinářství a stravovacích službách. První seminář na toto téma se uskutečnil v roce 2002 a následné byly opakovány ve dvouletých intervalech. Cílem seminářů bylo seznámit provozovatele potravinářských podniků se zabezpečováním metrologie a souvisejícími činnostmi na úrovni odpovídající právním a technickým předpisům, které mají vztah k bezpečnosti a kvalitě potravin.


Letošní seminář je určen pro subjekty zabývající se výrobou, přepravou, skladováním a prodejem potravin a pokrmů, dále pro pracovníky dozorových orgánů působících v oblasti potravin a pokrmů, pro poradenské a certifikační firmy, které provádějí přípravu na certifikaci systémů jakosti a HACCP a auditory, kteří provádějí auditování systémů bezpečnosti a kvality potravin. Personál kalibračních laboratoří může na semináři získat informace o tom, jaké požadavky na kalibraci měřidel jsou v potravinářské sféře kladeny.


Provozovatelé potravinářských podniků a laboratoře, které provádějí analýzy potravin mohou získat informace o odebírání vzorků pro úřední kontrolu potravin a dále o požadavcích na metody analýz pro účely úřední kontroly potravin.


Účast na semináři je rovněž vhodná pro pracovníky organizací, které mají zájem naplňovat požadavky čl. 6.2 Lidské zdroje a čl. 7.6 Řízení monitorovacích a měřicích zařízení normy ČSN EN ISO 9001:2001 „Systémy managementu jakosti - Požadavky".


Pro přednesení jednotlivých přednášek bylo České kalibrační sdružení vedeno snahou zajistit vysoce kvalifikované odborníky, s dlouholetou praxí a aktuální znalostí projednávaných témat.


Po každém předneseném tématu bude vyhrazen čas k diskusi. Účastníci semináře obdrží sborník přednášek.


Součástí semináře bude prezentace firem, které nabízejí k prodeji měřicí techniku.

 

Místo konání semináře bylo zvoleno v hotelu PANORAMA, vzdáleném cca 3 km od Blanska, v klidném a krásném prostředí Moravského krasu.

 

Účastnický poplatek zahrnuje vložné na seminář, sborník přednášek, občerstvení. Cena je stanovena dohodou ve smyslu zákona č. 526/1990 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Účastníci si mohou současně se závaznou přihláškou objednat stravu a ubytování. Přihlášku je nutné registrovat u garanta akce nejpozději do 5. září 2008.

 

Organizační garant: Jan Střelec, sekretariát ČKS
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 737 366 376