​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126

Čestná členství ČSZM za rok 2010 udělena!

Českým svazem zpracovatelů masa byla dne 5.10.2010 v rámci slavnostního večera Školení pracovníků masného průmyslu udělována čestná členství ČSZM.

 

Nejvýznamnější individuální ocenění ČSZM za celoživotní přínos pro obor zpracování masa si letos převzaly tyto osobnosti: Ing. Petr Bílek a Jaromír Kloud st.

 

Ing. Jaromír Kloud, předseda ČSZM, k těmto osobnostem uvedl následující informace:

  1. Ing. Petr Bílek je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Za svoji profesní kariéru prošel funkcemi ekonoma, účetního, kontrolora či ředitele a to v takových společnostech jakými jsou například Masokombinát Klatovy, společnost MADE či Chebský masokombinát. V současné době působí ve společnosti PRIMA Karlovy Vary. Ocenění čestný člen si zaslouží nejen za práci pro jednotlivé společnosti, ale celý masný průmysl.
  2. Pan Jaromír Kloud st. se narodil v malé vesničce mezi Klatovy a Sušicí. Odmala byl veden k práci a že se vyučí řezníkem, rozhodla babička. Po vyučení dva roky prodával a boural maso v Sušici. V Praze pak vystudoval SPŠ TM, kde si udělal druhý výuční list, řezník - uzenář. Po maturitě přišla vojna a následně práce v Masokombinátu v Hroznětíně. Mimo to vyučoval také technologii na Učňovské škole v Karlových Varech. Své zkušenosti sbíral také jako řezník a nákupčí masa ve Volgogradě. V roce 1979 pomáhal rozjíždět nový masokombinát v Klatovech, kde zastával různé pozice od mistra, přes vrchního mistra až po funkci obchodního náměstka. V roce 1992 založil rodinnou řeznickou firmu, která v letošním roce oslaví 18 let od svého založení. Když se pan Jaromír Kloud starší ohlédne nazpět, může být pyšný na své vykonané dílo.

 

Atmosféru odborné i společenské části školení si můžete připomenout níže a celou fotogalerii naleznete zde.