​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126Vzdělávání na úseku ochrany zvířat proti týrání

Ministerstvo zemědělství udělilo Českému svazu zpracovatelů masa akreditaci k pořádání kurzů odborné přípravy pro získání osvědčení o způsobilosti pro osoby podílející se na úkonech souvisejících s porážením zvířat.

Akreditace byla udělena v souladu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání a s vyhláškou o vzdělávání na úseku ochrany zvířat proti týrání. ČSZM je oprávněn pořádat kurzy odborné přípravy se zaměřením jen na úkony související s porážením velkých jatečných zvířat (prasat, skotu, ovcí, koz a koní).

ČSZM pořádá kurzy:

  • Pro zaměstnance členských subjektů ČSZM bez zvláštního poplatku za účast v kurzu. Tyto kurzy je ČSZM oprávněn zajišťovat v místě provozu jatek svých členských subjektů.
  • Pro ostatní zájemce po úhradě poplatku za účast v kurzu (ve výši 3.000 Kč/os. bez DPH). Tyto kurzy je ČSZM oprávněn zajišťovat pouze ve svých vlastních učebnách na adrese Libušská 319, 142 00 Praha 4 - Písnice.

Termíny kurzů odborné přípravy jsou počínaje rokem 2014 vyhlašovány na základě individuální dohody s jednotlivými zájemci. Termín konání kurzu je vždy se zájemci projednán a oboustranně potvrzen. V případě zájmu o účast v kurzu odborné přípravy kontaktujte ČSZM (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 244 092 404-5).


Kopii akreditace ČSZM lze zobrazit pomocí níže uvedeného odkazu.

Akreditace ČSZM se nevztahuje na úkony související s porážením drůbeže a králíků (ohledně kurzů v této oblasti kontaktujte Sdružení drůbežářských podniků, tel.: 272 766 136, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).