​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126

ŘEZNICKO-UZENÁŘSKÁ PRODEJNA ROKU 2014 - vítěz soutěže

Vítězem celostátního kola soutěže Řeznicko-uzenářská prodejna roku 2014 se stala prodejna HM Globus Havířov - řeznictví, v ulici U Skleníků v Havířově. GRATULUJEME!

HM Globus Havířov patří do sítě Globus, která je rodinnou firmou, jenž vznikla před 180 lety v německém Sársku původně z řeznictví, které provozoval pan Franz Bruch. Postupně se firma vypracovala tak, že v současné době provozuje své hypermarkety Globus v Německu, České republice a Rusku.

Na český trh vstoupil Globus v roce 1996 výstavbou vůbec prvního hypermarketu tzv. „na zelené louce" a to v Brně. V současné době provozuje firma Globus ČR k.s. v České republice 15 hypermarketů, které mají všechny v zázemí vlastní řeznickou a uzenářskou dílnu. Všechno maso je bouráno přímo v zázemí, kde se zároveň vyrábí i Globus uzeniny. V řeznictvích Globus platí rovnice, že čerstvost = 5 metrů. Tolik to totiž mají zde vyráběné uzeniny z udíren do pultů.

Vedoucím řeznictví v havířovském Globusu je pan Josef Ludvík, který podle svých kolegů a známých z oboru odvádí se svým týmem prvotřídní práci s mimořádným nasazením. Tuto skutečnost společně neobvykle vysokým bodovým hodnocením ocenila i hodnotitelská komise soutěže.

Kromě absolutního vítěze celostátního kola soutěže Řeznicko-uzenářská prodejna roku 2014 byla Českým svazem zpracovatelů masa rovněž vyhlášena zvláštní cena hodnotitelské poroty, kterou si převzala firma MP Krásno, a.s. za prodejnu ve Znojmě na Horním náměstí.

Zvláštní cenu poroty ČSZM udělil této znojemské podnikové prodejně MP Krásno za velmi vysoký standard prodeje masa a masných výrobků, když jen těsným rozdílem ve srovnání s podnikovou prodejnou firmy Steinhauser v Tišnově nedosáhla na vítězství krajského kola soutěže v Jihomoravském kraji. Celkovým bodovým ziskem však patřila mezi nejlepších 5 soutěžících prodejen z celého ročníku soutěže. V sortimentu prodejny se nalézají mimo klasických výrobků i tradiční valašské speciality s nezaměnitelnou chutí vyráběné společností MP Krásno, a.s.

Tato společnost se rozsáhlými investicemi do modernizace výroby velmi dynamicky vyvinula ze zastaralé lokální provozovny v srdci Valašska do podoby moderního podniku, který má již pevné místo mezi největšími českými výrobci masa a masných výrobků. Kromě početné sítě vlastních prodejen zásobuje řadu obchodních řetězců, maloobchodních sítí, ale i samostatných řeznictví.

 

Níže jsou ke stažení k dispozici tyto dokumenty:

Prezentace - školení pracovníků masného průmyslu 2014
Seznam partnerů - školení pracovníků masného průmyslu 2014