​sekretariat@cszm.cz     +420 234 697 755     Praha 4 - Písnice, Libušská 319/126

Publikace v prodeji: 700 let se lvem ve znaku

ČSZM tímto s potěšením oznamuje, že dne 2.6.2010 byla slavnostně pokřtěna nová kniha "700 let se lvem ve znaku", jejíž autorem je doc. MVDr. Ladislav Steinhauser, CSc., dlouholetý člen představenstva ČSZM a zároveň čerstvý děkan Fakulty veterinární hygieny a ekologie VFU Brno.

 

Sám autor v úvodu knihy uvádí: "Psát a jistě i číst takto rozsáhlé dílo vyžaduje nejen čas, ale také pochopení souvislostí. Hledal jsem cestu, jak řadu faktů a informací skloubit a přitom neutopit čtenáře rozvleklostí faktů, navíc ponechat dílu přece jenom nějaký systém. Rozhodl jsem se pro první obecnou část a druhou, která v regionech rozpracovává to, co v nich bylo jedinečné anebo naopak obecné pro všechny. Proto popis dějů, které proběhly v místě vašeho působení, možná najdete u někoho jiného až na opačné straně republiky. Věřte, že spousta faktů byla odborných a jejich neustálým opakováním pouze se změnami jmen protagonistů naší předlouhé řeznické historie byste jistě byli brzy unaveni.".

Knihu "700 let se lvem ve znaku" jako účelovou odbornou publikaci vydal Český svaz zpracovatelů masa a FVHE VFU Brno. Kniha na 450 stranách s velkým množstvím fotografií a grafických doplňků ilustruje vývoj řeznicko-uzenářského řemesla na našem území od prvních historických zmínek až po současnost. Prodej knihy realizuje ČSZM, cena je 1.100 Kč včetně 10% sazby DPH. Tato cena ovšem nezahrnuje případné poštovné a balné. Více informací o knize a její dostupnosti žádejte na tel. 244 092 405 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..